Sıkça sorulan sorular

Size yardımcı olmak için, bize bakım konusunda soru soran ailelerin genellikle sorduğu bazı soruları bir araya getirdik.

Aklınızdaki sorular ve Cavapları

Sıkça sorulan evde bakım soruları

Evde bakım nedir?

Evde bakım, bakım evine giderek daha popüler bir alternatiftir. Burası bir bakıcının sevdiğiniz kişinin evinde yaşadığı, gün boyunca ve gerekirse gece de hizmetinizde olduğu yerdir.Günlük aktivitelerde yardıma ihtiyaç duyan ancak kendi evinin rahat ve tanıdık ortamında kalmayı tercih edenler için mükemmel bir çözüm. Firmamızdan hizmet alanların %97'si bu şekilde düşünüyor.Evde bir bakıcı, sevdiğiniz kişinin bakım evinde olduğundan daha mutlu, daha sağlıklı ve daha bağımsız bir yaşam sürmeye devam etmesini sağlamak için gerekli tüm yardım ve desteği sağlamak üzere beklemektedir.

Neden bakım evi yerine evde bakım?

Siz veya sevdiğiniz biri 24 saat desteğe ihtiyaç duyma noktasına ulaştığında, birçok kişi daha iyi seçeneklerin varlığından habersiz oldukları için evde bakıma yönelir. evde bakım, yalnızca eve taşınmanın getirdiği duygusal stresi ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda bakıma ihtiyacı olan kişinin, bir bakım çalışanının odağının bölünmüş olduğu bir bakım evinde elde edebileceğinin çok ötesinde bir düzeyde ilgi ve arkadaşlık elde etmesini de sağlar.
Evde bakım, bakım evinden daha mı güvenli?
Evde bakımın daha güvenli olduğuna dair kesin bir cevap sağlayacak yeterli kanıt henüz mevcut değil. Ancak evde bakım kavramı popülerlik kazandıkça faydalarına dair araştırmalar da arttı.Son yıllarda yapılan son araştırma, kurumsal bakım ortamı yerine evde bakımı tercih eden yaşlıların %33 daha az düşme ve %45 daha az kalça kırığı yaşadığını buldu. Bu gibi olaylar sağlık ve mobiliteyi önemli ölçüde etkiler.

Evde bakıcı ne iş yapar?

Evde bir bakıcı, sevdiğiniz kişinin yaşayabileceği en iyi hayatı yaşamasına destek olmak için oradadır.Görevler arasında kişisel bakım, ilaç yönlendirme, hareket yardımı, tuvalet yaptırma, yemek pişirme, ev işleri, ayak işlerini ve sadece refakatçi olarak orada bulunma yer almaktadır.Herkesin ihtiyaçları farklı olduğundan bakıcınızın gerçekleştirdiği görevler aslında bireysel gereksinimlere bağlıdır.

Herşeyin düzenlenmesi nekadar sürer?

Bu sizin gereksinimlerinize bağlıdır. Ailenizin bakım ihtiyaçları acilse, hızlı bir şekilde harekete geçerek her şeyi 48 saat gibi kısa bir sürede yerine getirebiliriz.Ancak, en iyi maç için her zaman yaklaşık iki hafta ayrılmanızı tavsiye ederiz. Evde yaşlı bakımı'nın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yatılı bakım ailem için doğru kararmı?

Evde bakıma karar verilmesi bir aile için büyük bir andır. Kararın ciddiyetini anlıyoruz. Bu yüzden bizimle bakımın ilk haftası bir denemedir. Tamamen mutlu değilseniz, çok az bildirimde bulunarak bizimle bakımınıza son verebilirsiniz.

Bakımı kim sağlıyor?

Sumer insan kaynakları ve bakım hizmetleri bir insan kaynakları olarak, ailenizin becerilerine ve kişiliğine göre uygun bir bakıcıyla eşleşmesine yardımcı oluyoruz. Bakıcınız serbest çalışan bir bakım sağlayıcısıdır.Mevcut en iyi bakıcılara erişmenizi sağlamak için sıkı bir değerlendirme sürecimiz var. Tam bir güvenlik kontrolü yapmadan önce her biriyle yüz yüze görüşüp becerilerini değerlendiriyoruz .

Doğru bakıcıyı nasıl seçiyorsunuz?

Eşleştirme sürecimiz, benzersiz eşleştirme teknolojisini ve bakıma ihtiyacı olan kişileri kendileri için doğru kişiyle eşleştirme konusunda deneyimli bakım planlama uzmanlarından oluşan bir ekibi birleştirir. En uygun olduğunu düşündüğümüz bakıcıyı bulduğumuzda sizinle iletişime geçeceğiz.Daha sonra, bunların iyi bir eşleşme olup olmadığını bize bildirmek için 24 saatten biraz fazla bir süreniz olacak. Sizin için seçtiğimiz bakıcıdan memnun değilseniz, bunun nedeni konusunda net geri bildirimde bulunmanız gerçekten önemlidir. Daha sonra başka bir seçenek ararken yorumlarınızı dikkate alacağız. Bununla birlikte, genellikle çoğu ailenin kendileri için seçtiğimiz ilk bakıcıdan memnun olduğunu görüyoruz.

Bakım için nekadar öderim?

Evde bakım hizmetleri büyük ölçüde sevdiğiniz kişinin özel koşullarına bağlıdır. Bizden beklediğiniz üzere, güvenli ve kaliteli bir hizmet sunabilmemiz için sıkı bir değerlendirme sürecimiz var. Değerlendirme ekibi, karmaşıklığı, yoğunluğu ve öngörülebilirliği değerlendirerek hangi yardıma ihtiyaç duyulduğuna bakacaktır.Fiyatlandırmamız bireyin bakım ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir, bu nedenle fiyat teklifi için iletişime geçin.

Herhangi gizli bir maliyet varmı?

Fiyatlandırmamız bireyin bakım ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir, bu nedenle fiyat teklifi için iletişime geçin. Ancak bu, bütçeye eklenecek herhangi bir ekstra maliyetin olmadığı anlamına gelmez. Bakıcıya bir yiyecek bütçesi sağlamanız gerekecek. Ayrıca evin bakımı, faturalar, alışveriş, hareketlilik vb. için de bir bütçe düşünmelisiniz.Sevdiğiniz kişi daha hareketliyse, eğlenceye yönelik bir bütçe de düşünmenizi öneririz. Bu, sevdiğiniz kişinin ve onun bakıcısının düzenli olarak dışarı çıkabilmesini sağlamak amacıyla yapılabilir.

Bakıcı gün içinde ara veriyor mu?

Fiyatlandırmamız bireyin bakım ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir, bu nedenle fiyat teklifi için iletişime geçin. Ancak bu, bütçeye eklenecek herhangi bir ekstra maliyetin olmadığı anlamına gelmez. Bakıcıya bir yiyecek bütçesi sağlamanız gerekecek. Ayrıca evin bakımı, faturalar, alışveriş, hareketlilik vb. için de bir bütçe düşünmelisiniz.Sevdiğiniz kişi daha hareketliyse, eğlenceye yönelik bir bütçe de düşünmenizi öneririz. Bu, sevdiğiniz kişinin ve onun bakıcısının düzenli olarak dışarı çıkabilmesini sağlamak amacıyla yapılabilir.

Beğenmezsem bakıcıyı değiştirebilirmiyim?

Evet, sizin için seçtiğimiz bakıcının doğru olduğunu düşünmüyorsanız endişelenmeyin. En kısa sürede size yeni bir eşleşme bulacağız. Bizi arayıp bilgi vermeniz yeterli.

Bu web sitesinde yer alan bilgiler, ve malzemeler telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız