Çocuk bakıcısı

Ebeveynlerin çocuk bakıcısı hizmetlerinde esnekliğe değer verdiğini biliyoruz.

Çocuk bakıcısı

Tam da aradığınız gibi

Çocuk bakıcısı hizmeti, çocuğun veya bakıcının evinde akraba, arkadaş, komşu, bebek bakıcısı veya dadı olan bir kişi tarafından sağlanan bakımdır.Bu tür bakım aynı zamanda aile, arkadaş ve komşu bakımı olarak da bilinir. Çocuk bakımı, bir ebeveynin gece dışarıda geçirmesi için gece birkaç saatten tam zamanlı bakım düzenlemelerine kadar değişebilir.Hiç meraklanmayın, çocukları önemsemenin ve büyütmenin zor bir iş olabileceğini biliyoruz.


Evde çocuk bakımı terimi farklı anlamlara gelebilir.Gündüz bakımı olarak da bilinen çocuk bakımı, 2 haftalıktan başlayarak 18 yaşına kadar olan bir çocuğun bakımıdır. Çoğu ebeveyn zamanının önemli bir kısmını çocuklarına bakmak için harcasa da, çocuk bakımı genellikle çocuğun ebeveynleri olmayan bakıcılar tarafından sağlanmakta olan bakımı ifade etmektedir. Çocuk bakımı, çok çeşitli profesyonelleri, kurumları, bağlamları, etkinlikleri ve sosyal ve kültürel sözleşmeleri kapsayan geniş bir konudur.


Esnek ve Planlı

Çocuğunuzun evinizde bakılmasını tercih ediyorsanız, birkaç seçeneğiniz vardır. En yaygın seçenek, çocuğunuza evinizde başka bir aile üyesinin bakmasıdır.Çocuğunuz için ihtiyacınız olan her şey kendi çatınız altında olduğundan evde bakım uygundur.Çocuk bakımının çocukların eğitim başarısı üzerinde uzun vadeli etkileri olabilir. Ebeveynler, özellikle de kadınlar ve anneler, çocuk bakımının daha erişilebilir ve uygun fiyatlı olması durumunda işgücüne bağlılığın arttığını görüyorlar. Özellikle, uygun fiyatlı çocuk bakımı fırsatlarının artması, göçmen topluluklar ve farklı ırklardan olan topluluklar için ekonomik faydalar sağlıyor

Çocuk bakımı kültürler arasında önemli ölçüde farklılık gösterebilmektedir. Pek çok küresel topluluk, belirlenmiş bakım sorumlulukları için 7 ila 10 yaş arası çocukları tercih edebilirken, ücretli çocuk bakımının yaygın olduğu Batı dünyasında 12 yaşından küçük olmayan çocuklar tercih edilmektedir. Çocuk gelişimi sadece biyolojik veya psikolojik olarak düşünmemek gerekir. Bu sürecin aynı zamanda kültürel bir süreç olduğunu ve evrensel olmadığını anlamak gerekmektedir. Çocuklara daha fazla sorumluluk verilen ülkelerde çocuklar sorumluluklarıyla gurur duydukları gözlemlenmktedir.Bu nedenle çocuk bakımının önemli bir yönü, kültürel farklılıkların ve farklı evlerde kabul edilen davranışların dikkate alınmasıdır.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar
Çocuk bakıcısı resmi
iskur ozel istihdam burosu logosu
 • 120 den fazla evde bakım uzmanı ikon resmi
  120
  Bakım uzmanı
 • 1400 den fazla hizmet noktası ikon resmi
  1400
  Hizmet noktası
 • 6500 den fazla iş ortağı ikon resmi
  6500
  İş ortağı
 • %97 Memnuniyet ikon resmi
  97
  Memnuniyet
Referanlarımız

Neden bizi seçmelisiniz?

%97’lik müşteri memnuniyeti oranımız alanımızda benzersizdir. Tüm ekip üyelerimiz, kendinizin veya sevdiklerinizin emin ellerde olduğunu bilerek içiniz rahat edebilmeniz için titiz özgeçmiş kontrollerinden ve kişisel görüşmelerden geçer. Deneyimli bakıcılarımız görevlerini özveri ve detaylara büyük bir dikkatle yerine getirirler. Bu hassas dönemde güvenebileceğiniz omzunuz olmaya ve sevdiklerinizin durumuyla ilgili çok dürüst tavsiyeler sunmaya kendimizi adadık.

Bu web sitesinde yer alan bilgiler, ve malzemeler telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız