Alzheimer bakımı

Alzheimer hastalığı olan bir kişinin bakımı benzersiz zorluklarla birlikte gelebilir.

Alzheimer bakımı

Alzheimer ve Demans

Alzheimer hastalığı, demans adı verilen bir grup beyin hastalığının en yaygın şeklidir. Alzheimer hastalığı demans vakalarının %60 ila %80'ini oluşturur.Alzheimer hastalığı beyin hücrelerini yok ederek hafıza, düşünme ve davranışlarda işi, yaşam boyu hobileri ve sosyal yaşamı etkileyecek kadar ciddi sorunlara neden olur.Tüm bunama hastalıkları gibi Alzheimer hastalığı da zamanla kötüleşir ve bilinen bir tedavisi yoktur.


Alzheimer hastalığı ve buna bağlı demans hastaları genellikle aile üyeleri veya arkadaşları tarafından bakılır.Alzheimer hastalığı veya başka bir demans türü olan birine bakmak uzun, stresli ve yoğun duygusal bir yolculuk olabilir.Şu anda Alzheimer veya demansın tedavisi bulunmadığından, sevdiğiniz kişinin yaşam kalitesinde en büyük farkı yaratan şey genellikle sizin bakımınız ve desteğinizdir.


Alzheimer bakımının zorlukları

Alzheimer hastalığı veya başka bir demans türü olan bir kişiye bakmak, sevdiğiniz kişinin anılarının kaybolduğunu ve becerilerinin aşındığını izlediğinizde, çoğu zaman bir dizi acı deneyimi gibi görünebilir. Demanslı kişi değişecek ve farklı, bazen rahatsız edici veya üzücü şekillerde davranacaktır. Hem bakıcılar hem de hastaları için bu değişiklikler duygusal bir kafa karışıklığı, hayal kırıklığı ve üzüntü dalgasına neden olabilir.

Hastalık farklı aşamalardan geçtikçe sevdiğiniz kişinin ihtiyaçları artar, bakım ve mali sorumluluklarınız daha zorlu hale gelir ve yorgunluk, stres ve izolasyon bunaltıcı hale gelebilir. Aynı zamanda, sevdiğiniz kişinin sizin sıkı çalışmanıza karşı takdir gösterme yeteneği de azalır. Bakım vermek kelimenin tam anlamıyla nankör bir görev gibi görünebilir.Ancak çoğu kişi için bir bakıcının yolculuğu yalnızca büyük zorlukları değil, aynı zamanda pek çok zengin, yaşamı onaylayan ödülü de içerir.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar
Alzeheimer bakımı resmi
iskur ozel istihdam burosu logosu
 • 120 den fazla evde bakım uzmanı ikon resmi
  120
  Bakım uzmanı
 • 1400 den fazla hizmet noktası ikon resmi
  1400
  Hizmet noktası
 • 6500 den fazla iş ortağı ikon resmi
  6500
  İş ortağı
 • %97 Memnuniyet ikon resmi
  97
  Memnuniyet
Referanlarımız

Neden bizi seçmelisiniz?

%97’lik müşteri memnuniyeti oranımız alanımızda benzersizdir. Tüm ekip üyelerimiz, kendinizin veya sevdiklerinizin emin ellerde olduğunu bilerek içiniz rahat edebilmeniz için titiz özgeçmiş kontrollerinden ve kişisel görüşmelerden geçer. Deneyimli bakıcılarımız görevlerini özveri ve detaylara büyük bir dikkatle yerine getirirler. Bu hassas dönemde güvenebileceğiniz omzunuz olmaya ve sevdiklerinizin durumuyla ilgili çok dürüst tavsiyeler sunmaya kendimizi adadık.

Bu web sitesinde yer alan bilgiler, ve malzemeler telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız